BMC URSA 4K test kamery


Za poslední měsíce jsme s kamerou BMC URSA 4K natočili spoustu záběrů a říkáme si, že je na místě se s vámi podělit o výsledky, abyste mohli kouknout, nakolik vyhovuje vašim potřebám.

Vybírali jsme sadu záběrů, které jsou nějakým způsobem kameramansky konfliktní – různý stupeň podexpozice, extréní kontrasty v záběru, prudké protisvětlo, všechny záběry jsou točené bez jakéhokoli filmového svícení, tedy s využitím reálného (většinou velmi nevhodného) světla. Některé záběry jsou tu proto, abyste mohli kouknout, jak si Ursa poradí s pleťovými tóny.

Všechny záběry jsou natáčené do RAW 3:1, skla používáme naše Zeiss CP2, která jsou velmi přesná, brilantní v kresbě a nepřidávají do obrazu vlastní barevné posuny.

Jednotlivé záběry ve videu vidíte nejdřív v surové podobě (RAW překlopený do MPG bez jakýchkoli korekcí), většinu záběrů vidíte potom pro kontrolu ve změkčené gradaci – většinou hlavně vytažení stínů – a potom výsledke gradingu obsahující nějaké barevné stylizace.

Výsledky vidíte ve videu (na https://youtu.be/NmRXvTFlqAE si ho můžete prohlédnout či stáhnout v UHD, 2160p), ale můžete si stáhnout i zdrojové DNG RAW soubory, pokud byste si chtěli sami osahat, co vám materiál dovolí za zásahy:

Test 1 RAW >>  (5,8 GB)
Test 2 RAW >>  (2,4 GB)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 × 1 =